Ogólne warunki wynajmu samochodów

Warunki:

 • ukończone 21 lat
 • depozyt 2000 PLN dla klasy E oraz S
 • depozyt 1000 PLN dla pozostałych klas
 • realizacja jednej z płatności kartą debetową lub kredytową
  (tylko pierwszy wynajem)
 • zapoznanie się z Regulaminem wynajmu
  samochodów Fleet Center

Wymagania:

 • dowód osobisty / paszport
 • prawo jazdy
 • upoważnienie pracownika reprezentującego firmę
 • minimum roczne doświadczenie w prowadzeniu pojazdów
 • międzynarodowe prawo jazdy dla obywateli spoza EU
 • karta kredytowa lub debetowa dla obywateli spoza EU

FAQ

Co mam zrobić w przypadku awarii auta lub zdarzenia drogowego?

W przypadku jakiejkolwiek awarii, unieruchomienia samochodu, kolizji drogowej i innych zdarzeń związanych z wynajętym autem, prosimy bezzwłocznie kontaktować się z numerem Infolinii Technicznej + 48 500 400 963. Pracownik Fleet Center udzieli wyczerpujących informacji i wskazówek co do dalszego postępowania. Infolinia dostępna jest non – stop, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Czy w trakcie wynajmu należy wykonywać jakiekolwiek czynności serwisowe?

Po przeprowadzeniu kontroli pojazdu przygotowującej go do wynajmu wszystkie nasze samochody są gotowe do wynajęcia - sprawne technicznie, czyste i zatankowane do pełna. Podczas wynajmu należy wykonywać standardowe czynności, takie jak sprawdzenie poziomu oleju, ciśnienia powietrza w oponach itp. Należy również zwracać uwagę na sygnalizację kontrolek na desce rozdzielczej i jeśli zajdzie taka potrzeba, przedsięwziąć odpowiednie kroki. W przypadku zaistnienia potrzeby wykonania przeglądu technicznego bądź wymiany sezonowej opon, prosimy o kontakt z naszym Działem Technicznym pod nr tel. + 48 500 400 963, e-mail. dt@fleetcenter.pl

Czy oferowane samochody firmy Fleet Center posiadają ubezpieczenie?

Tak, wszystkie samochody w naszej firmie posiadają niezbędne ubezpieczenie podstawowe. Przy ubezpieczeniu podstawowym odpowiedzialność najemcy ogranicza się do wysokości udziału własnego (z zastrzeżeniem regulaminu). Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia dotyczącego np. szyby czołowej (Pakiet Szyba), które znosi odpowiedzialność klienta z powodu szkód powstałych w wyniku uszkodzeń szyby przedniej (z zastrzeżeniem regulaminu). W szkodach powstałych z winy innego uczestnika ruchu nie ponoszą Państwo konsekwencji, pod warunkiem zastosowania się do zasad regulaminu wynajmu.

Jakie przepisy ruchu drogowego obowiązują w Polsce?

Ograniczenie prędkości

W terenie zabudowanym w godzinach od 5 do 23 obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz., a w godz. od 23 do 5 rano - do 60 km/godz. Poza terenem zabudowanym można jeździć z prędkością do 90 km/godz., natomiast w strefie zamieszkania, np. na terenie osiedla, ograniczenie prędkości wynosi 20 km/godz. Na drodze ekspresowej dwupasmowej można jechać z prędkością do 110 km/godz. Natomiast na drodze ekspresowej dwujezdniowej (o co najmniej dwóch pasach w każdą stronę) dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/godz. Na autostradach limit prędkości wynosi 140 km/godz.

Pasy bezpieczeństwa

Obowiązek zapinania pasów w samochodzie osobowym dotyczy wszystkich podróżujących, także tych siedzących z tyłu pojazdu.

Foteliki ochronne

W samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, musi być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

Użycie świateł

Podróżując po kraju mamy obowiązek całodobowego włączenia świateł podczas jazdy przez cały rok.

Telefon komórkowy

Rozmowa przez telefon komórkowy bez użycia zestawu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego jest w Polsce zabroniona. Nie wolno również włączać głośnej muzyki, która może zagłuszać sygnały z otoczenia.

Jazda pod wpływem alkoholu

W Polsce dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,2 promila.

Inne

Pojazdy poruszające się po polskich drogach muszą być zaopatrzone w gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy.

W Polsce przepisy ruchu drogowego reguluje ustawa z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. nr 108, poz. 908 z późn. zm.).

Co w przypadku gdy posiadam dodatkowe pytania?

Prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem telefonu + 48 500 102 120, gdzie zostaną Państwo połączeni z osobą, która z pewnością odpowie na Państwa pytania.

Co to jest kaucja i jaka jest jej wysokość?

Warunkiem najmu jest kaucja - depozyt zwrotny w wysokości określonej dla danej klasy. Kaucja jest odblokowywana po zakończeniu wynajmu.

Czy mogę wyjechać waszym samochodem poza granice Polski?

Wyjazd poza granicę Polski możliwy jest po uprzednim otrzymaniu pisemnej zgody Wynajmującego. Bez względu na w/w zgodę, zabrania wjazdu do : Cypru, Malty, Islandii, Litwy, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Albanii, Serbii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Turcji. Fakt wyjazdu należy zgłosić do Fleet Center przed odbiorem samochodu. Wyjazd wynajętym samochodem poza granice Polski wiąże się z niewielką opłatą, co wynika z konieczności doposażenia auta w dodatkowe elementy wymagane przepisami innych krajów europejskich.

Jak wygląda odbiór i zdanie samochodu?

Przedstawiciel Fleet Center sporządzi z Najemcą umowę najmu, którą podpisują strony. Kontrakt zawiera dane Najemcy i Wynajmującego, dane pojazdu, warunki ze stawką wynajmu i stan techniczny pojazdu zaakceptowany przez Najemcę w momencie odbioru. Płatność i kaucja pobierane są przed rozpoczęciem wynajmu. Klient wraz z samochodem otrzymuje umowę najmu, szczegółowe warunki najmu, fakturę VAT, dowód rejestracyjny z potwierdzeniem ubezpieczenia oraz kluczyk do samochodu. Przy zwrocie pojazdu weryfikowany jest aktualny stan samochodu względem umowy wynajmu, gdzie wszelkie informacje pracownik zamieszcza na dokumencie - rozliczenie końcowe, które podpisują Najemca i Wynajmujący.

Co w przypadku gdy posiadam dodatkowe pytania?

Prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem telefonu +48 500 102 120, gdzie zostaną Państwo połączeni z osobą, która z pewnością odpowie na Państwa pytania. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi oddziałami - Oddziały wypożyczalni samochodów Fleet Center.

Czy wynajem jest ograniczony limitem kilometrów?

Oferujemy dwa warianty wynajmu:

1) Stawkę zawierającą nielimitowany kilometraż, co oznacza, że możesz jeździć bez ograniczeń przebiegu.

2) Stawkę z dobowym limitem kilometrów, co oznacza, że za przekroczenie tej ilości Wynajmujący zostanie obciążony dodatkową kwotą. Limit dobowy wraz z kwotą za dodatkowy kilometr znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce "Cennik wynajmu". Dodatkowo informacja zawarta będzie na umowie wynajmu.

Gdzie mogę odebrać zarezerwowany samochód?

Standardowo Klient odbiera samochód z siedziby naszego oddziału. Oferujemy usługę dodatkową - podstawienie samochodu w dowolne miejsce na terenie miasta, gdzie Wypożyczalnia ma swój oddział - np. lotnisko, dworzec kolejowy, hotel bądź adres wskazany przez Wynajmującego.

Czy mogę przedłużyć wynajem?

Każdorazowo przedłużenie najmu o więcej niż godzinę wymaga kontaktu z Wynajmującym oraz jego akceptację i może spowodować naliczenie opłaty jak za kolejną dobę, zgodnie z cennikiem Wynajmującego. Przedłużenie możliwe jest pod warunkiem dostępności danego pojazdu oraz wymaga dodatkowej płatności. Może być wymagana dodatkowa autoryzacja karty i osobiste zgłoszenie się Najemcy w jednym z oddziałów Fleet Center.

×